ROZHOVOR S TRENÉRKOU MARCELOU BACÍKOVOU

30.01.2011 14:38

 

Jak bys zhodnotila loňskou sezonu 2009-2010?

Sezonu bych zhodnotila velmi kladně. Úspěchy hráčů a hráček Tenis Tábor byli velmi dobré, většina z nich figuruje na předních místech v krajském žebříčku. Vyzdvihnout bych chtěla výsledky Honzy Sedláčka, který se umístil na 7. místě v celostátním žebříčku ročníku 2000.

Co očekáváš od nové sezony 2010-2011 a jaké je tvé přání, co se týče výsledků hráčů, popř. družstev?

Na novou sezonu se těším, doufám, že všem vydrží zdraví a budou moci podávat nejlepší výsledky a přinejmenším obhájí svá loňská umístění. Poprvé postavíme v krajském přeboru vlastní družstva, tak všem přeji hodně štěstí a co nejvíce úspěchů. Vítězství v krajském přeboru a postup na mistrovství republiky, jak jednotlivců, tak družstev, by bylo třešinkou na dortu.

Tvoje trenérské plány do budoucna?

Vloni na podzim se mi podařilo sehnat do klubu na zimní sezonu nového trenéra, je jím Jirka Linha z Českých Budějovic. Převzal všechny hráče starší 14ti let a pomáhá i s nadějnými mladšími žáky. Dojíždí do Tábora 3x týdně a již jsme se domluvili na prodloužení spolupráce. Převzal i kondiční přípravu, které bychom se chtěli od jara věnovat daleko více. Na jaře plánujeme tradiční kondiční soustředění a před koncem školního roku týdenní soustředění, které se vloni dětem velmi líbilo. Také plánujeme další nábor pětiletých dětí.

Co bys změnila v českém mládežnickém tenise?

Těch věcí je víc, nerada bych se tady o všem rozepisovala. Co však musím určitě zmínit je to, že se mi nelíbí brzká tenisová specializace. Vzhledem k zavedení turnajů jednotlivců a družstev již od kategorie babytenis a minitenis se začíná soutěžit již od věku 6 let, a to si myslím, že je moc brzy. Do věku 10 let by měla vítězit radost z pohybu a děti by se měly věnovat co nejvíce všestranosti. Zavedením turnajů je bohužel pro mnohé děti,rodiče a trenéry prioritou pouze vítězství.