ROZHOVOR S TRENÉREM JIŘÍM LINHOU

30.01.2011 14:40

 

Jaká byla popř. je tvoje hráčská kariéra?

S tenisem jsem začínal v osmi letech v Českých Budějovicích. Místnímu klubu LTC TONSTAV-SERVICE jsem věrný až na jeden rok po celou dobu své kariéry. Nastupoval jsem za něj ve všech soutěžích družstev od mladších žáků až po 1.ligu. Celou dobu jsem se pohyboval kolem 15.místa celostátního žebříčku. Stal jsem se krajským přeborníkem všech věkových kategorií. Vyhrál tituly na turnajích třídy "A" v dorostu, dospělých i turnajích okruhu ETA.

Jak jsi se dostal k trénování mládeže v Táboře?

K trénování v Táboře jsem se dostal náhodou. Dozvěděl jsem se o této možnosti přes mého kamaráda Roberta Royta, kterého kontaktovala paní Baciková.

Jak se ti pracuje s hráči klubu Tenis Tábor?

Spolupráce s hráči, se kterými trénuji je zatím dobrá. U většiny bych si představoval zodpovědnější přístup k tréninkům a odehrání většího množství turnajů v průběhu sezony.

Tvoje hráčské a trenérské plány do budoucna?

Co se týče hráčských plánů, tak ty už moc velké nemám. Na jaře odehraji soutěž družstev v Česku, Rakousku a Německu. V létě 1-2 turnaje. Pro odehrání více turnajů bych se musel daleko více věnovat i vlastní přípravě. Na to mi ale už nezbývá moc času.

Co se týče trénování, tak bych chtěl zůstat v Táboře a systematicky se věnovat trénování hráčů, se kterými spolupracuji.

Jaké je tvé přání do sezony 2010-2011?

Přál bych si co nejlepší výsledky a co největší výkonnostní růst hráčů.