BABOLAT OVLÁDÁ JUNIORSKÝ TENIS

27.08.2011 17:42

Mistrovství České republiky žactva opět pod taktovkou Babolat teamu.

V posledních letech se již stalo zvykem, že v kategoriích mladšího a staršího žactva si většinu medailí rozdělí hráči Babolat teamu. Nejinak tomu bylo i letos.

V kategorii mladších žáků získal dvojnásobný titul mistra republiky (ve dvouhře i čtyřhře) Patrik Rikl (raketa Babolat Pure Drive Lite). Dvojnásobný bronz získal také Tomáš Jiroušek (Babolat Drive Z Lite). Marek Dubský (Babolat Drive Z Lite) přidal stříbro ve čtyřhře. V kategorii mladších žákyň překvapila všechny hráčky Babolat teamu Slováková, která porazila ve finále Markétu Vondroušovou (Babolat Drive Z Lite). Mezi posledními osmi hráčkami ve dvouhře bylo hned pět členek Babolat teamu (Vondroušová, Matochová, Kilnarová, Procházková T., Pantůčková). Mimo stříbrné Vondroušové získaly bronz ve dvouhře Kilnarová a Procházková T.(obě Babolat Drive Z Lite). Ve čtyřhře vybojovaly stříbro Pantůčková (Babolat Drive z Lite) s Kilnarovou a navíc bronz Ševčíková (Babolat Drive Z Lite).

 

V kategorii staršího žactva se oba tituly stěhovaly do Babolatu. Ve dvouhře starších žáků suverénně zvítězil Ondřej Krstev (Babolat Aero Pro Team) bez ztráty setu a v kategorii starších žákyň trochu překvapivě, ale zaslouženě Tereza Kolářová (Babolat Pure Drive Lite). Ta v semifinále porazila hráčku evropské desítky Kolodzievovou (Babolat Drive Z Tour) 7:5 ve třetím setu. Příjemné překvapení připravila značce Babolat i stříbrná ze dvouhry Nikola Kohoutová (Babolat Drive Z Tour) z pražského ČLTK. Kolodzievová si splnila povinnost získat titul mistryně ČR alespoň ve čtyřhře (s A.Heinovou). Bronz ve čtyřhře ještě získaly Haldinová s Kohoutovou a Vondroušová.

 

Podívejme se na medailová umístění z pohledu statistiky. Z celkového počtu 32 medailí, rozdělených na MČR v obou kategoriích, ve dvouhře i čtyřhře, získali hráči Babolat teamu 14,5. To je nádherných 45%. Mohlo to být samozřejmě i víc. Zranění Miroslava Chyby( Babolat Pure Drive Lite), který byl nasazen jako hráč č.2 ve dvouhře a spolu s Krstevem jako č.1 ve čtyřhře (společně získali stříbro na letošním mistrovství Evropy starších žáků) a neúčast Venduly Žovincové (Pure Drive Lite, osmá hráčka v evropském žebříčku žákyň), tomu však zabránilo.

 

Všem medailistům srdečně blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci značky Babolat a samozřejmě děkujeme i jejich trenérům a rodičům.

 

Tennis runs in our blood (článek publikovám na oficiálních stránkách firmy www.babolat.cz, partnera klubu Tenis Tábor)